OB III Eredmények

OB III csapat 2024

KATE 2021-es OBIII-as eredményei.

A Kecskeméti Amatőr Teniszezők Egyesülete (KATE) 2018-ban indult először a Magyar Tenisz Szövetség országos bajnokságában, ez a 3. idényünk.

A bajnokság csoportjaiban oda-visszavágó rendszerben küzdenek meg a csapatok. Egy-egy fordulóban 6 egyéni és 3 páros mérkőzésre kerül sor, döntetlen értelemszerűen nem lehetséges.

Egy mérkőzés két szett győzelemig tart, 1-1 esetén szuper tiebreak (10 pontos rövidített szett) dönt.

Győzelem 1 pont, vereség 0, a legtöbb pontot gyűjtő csoport első jut fel az OBII-be.

Célunk:

• fiatal tehetségeink versenyeztetése az OB sorozatban (OBIII), (fiataljaink Bíró Marcell 16, Czingráber Márk 18, Csuthi Béla 17, Balogh Gergő 20)
  • fejlődésükkel feljutni minél magasabb osztályba (OBII idén reális célunk volt),
  • lehetőséget adni a KATE városi amatőr bajnokságában résztevő legjobb játékosoknak, hogy kipróbálhassák magukat az OB sorozatban,
  • képviselni városunkat az MTSZ országos bajnokságában, az országos teniszéletben.

2021-ben 7 csapatos csoportba sorsoltak minket, és a tavasz fordulók közül, csak egy vereséget szenvedtünk:

• Hahn TSE (Szekszárd) 4:5 (vereség)
  • MOzGo SE (Nagykőrös) 8:1 (győzelem)
  • Kiskőrösi TKE 5:4 (győzelem)
  • Paksi SE 6:3 (győzelem)
  • Bólyi SE 7:2 (győzelem)
  • Bajai TK 6:3 (győzelem)

A tavaszi fordulók közül ötöt megnyertünk, egy vereségünket rögtön a legelső fordulóban szenvedtük el a szekszárdiaktól, akik két budapesti vendégjátékossal erősítették meg csapatukat.

Nagy küzdelemben kaptunk ki 5:4 arányban, 3 szuper tiebreak-et is elbukva (jegyzőkönyvet csatoltam).

Nagyon úgy néz ki, hogy feljutás az OBII-be azon múlt, hogy az őszi szekszárdiak elleni itthoni visszavágón sikerül-e 5:4-nél nagyobb arányú győzelmet elérnünk.

Nem sikerült sajnos, ismételten 5:4-re kapott ki csapatunk. Az egyéni mérkőzéseket követően 4:2-es hátrányban fordultunk a párosokra, vagyis minden páros mérkőzést nyernünk kellett volna ahhoz, hogy legalább beállítsuk az 5:4-es győzelmünket.

A szekszárdiak két legjobb játékosukat tették össze, erre a párosra összpontosítva mindent, nekik elég volt ezt az egy párost nyerniük a győzelemért.

Ennek megfelelően a két másik párost megnyertük, és 4:4-gyel vártuk az utolsó, mindent eldöntő páros mérkőzés végét.

Itt Bíró Marci és Balogh Csaba küzdött a szekszárdiak két legjobbjával (Hahn János és Veres Donát ellen). 1:6-ra elveszített szettet követően a második szettet 1:4-es hátrányból megfordították, és megnyerték 7:6-ra.

Következhetett a mindent eldöntő szuper tiebreak, ahol 5:2-es előnyben is voltunk, de a vége vereség lett. Így 5:4-re a Hahn SE nyerte a fordulót.

Ősszel még két csapat ellen tudtunk nyerni:

• Bólyi SE-t 5:4-re vertük,
  • Bajai TK ellen pedig 7:2-re nyertünk.

3 forduló van még hátra, de a bajnokság jelenlegi állása szerint - és ismerve a szekszárdiak játékerejét -, elúszni látszik az idei OBII-be való feljutás esélye.

• MOzGo SE (Nagykőrös), október 3.
  • Kiskőrösi TKE szeptember 25.
  • Paksi SE szeptember 26.

Ob III.-as mérkőzések :

KATE - Paks : 6:3. /

Győztesek: Tóth Dániel, Balogh Csaba, Csuthi Béla, Szabó Krisztián-Szentgyörgyi László,

Tóth Dániel-Czingráber Márk, Balogh Csaba-Gyetvai Ádám

KATE - Moz-go 8:1 /

KATE - Kiskőrős TKE 5:4

korábbi cikkek:

Balogh Csapa kapitány beszámolója az első fordulóról:

Szombaton elkezdtük a csapatnajnoki sorozatot.

Szekszárdra mentünk, ahol a Hahn TSE-vel játszottunk.

Az egyesek sajnos eldöntötték a fordulót. A kevés szabadtéri játék mindenkin meglátszott. Hoztuk a formánkat, 3 mérkőzés ment el meccs tiebreak-ben, plusz egy második szettes rövidítésből is rosszul jöttünk ki. 1:5-tel fordultunk, a párosokkal már csak szépíteni tudtunk 4:5.